individuální doučování bez agentury

Doučování matematiky pro IB a IGCSE po Skype


Doučování matematiky v angličtině- ilustrace

Jsem lektorka matematiky, která připravuje studenty na jejich závěrečné zkoušky z matematiky / IB Maths Studies / IB Maths Standard / IB Maths Higher / IGCSE Maths / GCSE Maths, již více než pět let. Polovina studentů navštěvuje lekce pravidelně jednou nebo dvakrát týdně, obvykle jeden až dva roky před zkouškou z matematiky. Ostatní preferují intenzivní typ doučování z matematiky (vícekrát během týdne), většinou půl roku nebo několik měsíců před závěrečným testem.

Příprava ke Cambrigde IGCSE / GCSE Mathematics

Pokud jste studentem některé zahraniční střední školy nebo anglického lycea, jistě Vás v rámci Year 11 (14 - 16 Year Olds) čeká rozhodnutí zda skládat IGCSE / GCSE Maths na úrovni Higher / Standard / Edexcel.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv úroveň, zvyšte svoje šance na vysoké procentuální hodnocení díky doučování matematiky v angličtině s lektorkou, která osobně připravuje studenty na tuto zkoušku právě již více než 5 let. Za tuto dobu má s přípravou svých studentů bohaté zkušenosti, a tak Vám dokáže předat cenné rady přímo k testu. Na přípravu k IGCSE Maths už chodili studenti např. z The English College in Prague / ECP, Prague British International School / PBIS nebo Riverside School.

Průběh IGCSE doučování

Během on-line video lekcí jsou konzultovány typově stejné příklady, jaké se již ve zkoušce objevily v předchozích letech, výuka vychází ze školních požadavků, studentských knih a z tzv. PastPapers. Při konzultacích je kladen důraz na komplexní pochopení problematiky a aktivní procvičení dané látky.

Příprava na Cambridge IB Diploma Mathematics

Po úspěšném absolvování International General Certificate of Secondary Education studenty čeká dvouletý přípravný program na International Baccalaureate Diploma nebo také Diploma Programme. Tuto zkoušku tedy vykonávají v průběhu Year 13 (16 - 19 Year Olds).

IB Maths Tutoring

V portfoliu individuálních lekcí naleznete v rámci IB Maths doučování / přípravu i na tuto zkoušku. Při lekcích se pracuje se studentskými učebnicemi, vlastními příklady a v neposlední řadě se procvičují příklady z předchozích ročníků zkoušky (PastPapers). Lekce jsou maximálně přizpůsobeny potřebám každého studenta a hodiny jsou optimalizovány tak, aby každé téma obsažené v IB Maths Exams bylo do hloubky procvičeno.

Dřívější organizace IB Mathematics zkoušky

Doposud byla IB zkouška z matematiky rozdělena do čtyř úrovní;

 • IB Mathematical Standard Studies Level
 • IB Mathematics Standard Level
 • IB Mathematics Higher Level
 • IB Further Mathematics Higher Level

IB Maths Tutoring obsáhlo první tři zmíněné levely - IB Maths Studies / IB Maths Standard a IB Maths Higher.

Nová organizace IB Mathematics zkoušky

Dle posledních informací aktuálně probíhá transformace podoby závěrečných zkoušek, ale zatím tato nová forma neproběhla, jelikož v letech 2020 a 2021 z důvodu Covid-19 zkoušky IB byly zrušeny a studenti získali své hodnocení na základě predikované známky (Predicted Grade) a eseje z matematiky (Maths AI).

Tato transformace by měla přinést v příštích letech následující rozdělení zkoušky:

 • SL Maths - Analýza a postupy + Aplikace a Interpretace
 • HL Maths - Analýza a postupy + Aplikace a Interpretace

Úspěchy studentů IB Mathematics Tutoring

V předchozích letech studenti doučování matematiky v angličtině zkoušky úspěšně absolvovali, většina získala v celkovém hodnocení všech předmětů 35 - 40 bodů. Nejúspěšnější studentka lekcí, která byla připravována na IB Mathematics Higher Level získala v součtu 42 bodů, nakonec byla přijata na Oxford a dnes již je jeho úspěšnou absolventkou.

Na přípravu k IB Maths se na mé lekce v minulosti obrátili studenti ECP, PBS / PBIS, Riverside School, PORG / Nový PORG. Absolventi lekcí se obvykle hlásí na zahraniční univerzity, přijatí byli např. na Oxford (Anglie), Warwick (Anglie), Boswell (Nizozemí) nebo i na univerzity v Praze; Anglo - American University a další.

Letní opakování matematiky po Skype

Během letních prázdnin 2021 probíhají všechny typy doučování z matematiky po Skype.

 • Délka jedné lekce je flexibilní: 45 min / 60 min / 90 min nebo 120 min.
 • Čas konání doučování probíhá dle Vašich preferencí.
 • Video lekce se konají po Skype.

Letní příprava na přezkoušení z matematiky v září 2021 v závěrečném IB ročníku

Jste středoškolský student/ka, který/á se potřebuje připravit na přezkoušení z matematiky v průběhu měsíce září 2021, protože Vaše predikovaná známka k IB není dle vašich představ a rádi byste si během letních prázdnin vylepšili své matematické znalosti? Pojďte zkusit doučování z matematiky k IB!

 • Mnoho studentů získá šanci vylepšit si svou predikovanou známku z matematiky na začátku závěrečného IB ročníku. Pokud je zde šance na získání lepšího hodnocení, proč neprohloubit své matematické dovednosti před zářijovým testem?
 • Opakování je obvykle zaměřeno na témata předposledního ročníku jako je trigonometrie, funkce, základní diferenciální počet, vektory, dráha-rychlost-zrychlení a další témata, která student potřebuje.
 • Během lekcí je používána školní učebnice, oficiální IB PastPapers a další podklady.

Letní opakování z matematiky před IGCSE / GCSE testem

Jste středoškolský student, který by si rád zopakoval své matematické znalosti před IGCSE / GCSE testem, aby výsledná známka z testu byla co nejlepší? Potom je letní doučování z matematiky k IGCSE / GCSE testu pro Vás!

 • Letní prázdniny poskytují spoustu času pro revizi všech matematickým dovedností a jejich prohloubení.
 • Během léta nastává nejlepší čas pro doučení témat z matematiky, která nejsou zcela jasná.
 • Během lekcí je používána školní učebnice, oficiální IGCSE / GCSE PastPapers a další podklady.

Letní doučování z matematiky na univerzitu

Chcete se připravit na začátek univerzitních studií a prohloubit své znalosti z diferenciálního počtu a dalších témat ještě před vstupem na vysokou školu?

 • Obvykle se při vstupu na univerzitu píše test z matematiky, který má odhalit, zda budou Vaše budoucí studia úspěšná.
 • Léto je tedy čas, kdy se můžete zaměřit na své matematické mezery a připravit se na první vysokoškolský test.
 • Cílem lekcí je se zaměřit na témata doporučená konkrétní vybranou univerzitou.

Mám zájem o doučování


Kontaktní formulář:

* označuje povinnou položku

Náměty a připomínky ke zveřejněným materiálům.

 
Mobilní verze webu Standardní verze webu

Používáme pouze technické cookies pro zajištění správné funkce webu.

Již nezobrazovat ×